Every tuesday

Every tuesday #15 END

26. března 2012 v 18:00 | Katte*
Autor: _____
Warning: Romantika, bill/holka

-Bill-

"Proč by to mělo být zbytečný? Já miluju tebe, ne ji, proto jsem ji opustil," zašeptám. Už mě to nebaví ji pořád přesvědčovat o tom, jak ji miluju, že bych se pro ní třeba roztrhal.
"Bille," povzdychne si a jemně mi zatlačí do hrudi. Pořádně se postavím, koukám se ji do očí a počítám své splašené údery srdce.
"Proč to prostě nechceš pochopit? Mám ti to vyhláskovat, že tě miluju?" zvednu obočí.
"Ne, proboha, Bille, ne…" zastaví mě. "Já… taky k tobě cítím něco víc, než jen blbý kamarádství, ale podívej se, kolik je mě a kolik je tobě. Máš práci, rodina, někoho, komu můžeš říct všechno. Ale já? Jsem obyčejná troska. Nefungovalo by to," koukne se mi do očí. Zrovna se mi srdce rozletělo na milion kousíčků.
"Sakra! Mio!" skoro až zařvu. "Už mě to nebaví ti to pořád říkat!" zavrčím vztekle. Vezmu si do dlaní její obličej a přitisknu svoje rty k těm jejím. Nejdříve stojí jako socha, ale polibek mi oplatí. Cítím, jak se roztéká pod mým dotekem, jak se drží jen taktak na nohou a jak se celá chvěje.
"Stačí ti tenhle důkaz?" odtáhnu se, opřu si čelo o to její a zeptám se.
"Já…" zasekne se. Nakonec nic neřekne a přisaje se mi na rty.

Every tuesday #14

24. března 2012 v 18:00 | Katte*
Autor: _____
Warning: Romantika, bill/holka

-Veronica-

"Proč jsi mě požádal o ruku?" zeptám se nejistě.
"No.. protože tě miluju," koukne se na mě nechápavě Bill. "Proč bych si tě jinak bral? Jen tak? Pro radost?" řekne podrážděně.
"Ne, tak jsem to nemyslela, ale… Myslím, že jí máš víc než rád," špitnu.
"Proč bych jí měl mít víc, než rád?"
"Jak dlouho se znáte?"
"Pár týdnů, ale to neznamená, že jí hned miluju. Mám jí rád jako kamarádku. Veronico, nedělej scény. Jsem docela dost unavený z letu, tak mě tohohle ušetři, prosím," stále na mě kouká.
"Zajímavý, že když jsi přišel, tak jsi měl dost energie. Ale hned, jak jsi se dozvěděl, že ti nené ta tvoje úžasná Mia, tak ti nálada poklesla. Víš co? Já o tebe nestojím. Nestojím o někoho, o koho se třeba budu dělit, o někoho, kdo miluje někoho jiného," zavrtím hlavou.
"P-proč?" zeptá se zaskočeně.
"Dojde ti to," mrknu na něj a jdu do ložnice si sbalit věci. To jsme to teda dopracovali. Ani vzít jsme se nestihli. Pak by to bylo mnohem dramatičtější.
"Ale-" nestačí už nic říct, protože mu zabouchnu přímo před nosem. Zničeně se posadím na postel a povzdychnu si. Už od začátku jsem věděla, že to nedopadne dobře.

Začnu házet věci do kufru, který jsem si ani nestihla pořádně sbalit. A to jsem myslela, že tu alespoň pár měsíců pobudu. Ale jak je vidno… Moje prosby nebyli vyslyšeny.

Every tuesday #13

22. března 2012 v 18:00 | Katte*
Autor: _____
Warning: Romantika, bill/holka

-Bill-

Rozloučil jsem se s podnikateli, nastoupil do letadla a pomalu letěl směrem domů. Je to už tři dny, co jsem naposledy telefonoval s Miou. Doufám, že mi to tam obě nezbořili. Vím, jaká dokáže být Veronica. Někdy je až moc náladová a když je naštvaná, dokáže rozbít cokoliv. Povzdychnu si a sesunu se na sedadle, do uší si strčím sluchátka a v mp3 si pustím nějaké písničky. Let bude dlouhý, ale aspoň se prospím.

Probudím se až na místě, když se všichni odpoutávají a pomalu si oblékají své bundy a mikiny. Vyndám si sluchátka z uší, vypnu písničku, která mi hrála po celou dobu, co jsem spal, zandám ji do kapsy a začnu se připravovat k výstupu.

Every tuesday #12

20. března 2012 v 18:00 | Katte*
Autor: _____
Warning: Romantika, bill/holka

-Veronica-

Vytáhnu z taxíku svůj kufr a jdu pomalu ke dveřím. Bill říkal, že tu budu pár dní sama, než přijede, ale je to prý jenom 3 dny. To zvládnu. Vydržela jsem to půl roku, vydržím to i teď.
Vytáhnu svůj těžký kufr do schodů a z kapsy vytáhnu klíče, kterými odemknu. No, neodemknu… Je odemčeno, ale… Proč?

Kufr postavím ke zdi, zavřu dveře a pomalu se vydám do pokoje pro hosty, odkud se ozývá televize. Už jenom tohle mi přijde divné. Otevřu dveře a naskytne se mi pohled na neznámou dívku. Zamračím se, doslova vlítnu do pokoje, přímo k ní.
Podívá se na mě a usměje se.
"Ahoj, já jsem Mia," natáhne ke mně ruku. Já jen ale vztekle dupnu.
"Kdo jsi?"
"No… Mia. Tobě nic Bill neříkal?" zvedne obočí a měří si mě pohledem. "Jsi dost pěkná, než jakou tě popisoval." Usměju se.
"Díky. Jinak.. Ne, nic mi neříkal," zvednu obočí na náznak, že to nechápu.
"Ach jo, budu ti muset převyprávět celý příběh, ale bude ti to stačit ve zkratce, ne?" usměje se na mě nevinně.
"No, bude muset," pokrčím rameny a sednu si k ní na postel. "Jsem unavená, šla bych si lehnout…"

Every tuesday #11

18. března 2012 v 18:00 | Katte*
Autor: _____
Warning: Romantika, bill/holka

-Bill-

"Já… Budu muset na pár dní odjet, ale.. když tu nebudu, přijede… moje dívka," řeknu a koukám na Miu. Koušu si ret, div si ho neprokousnu do krve.
"Přijede.. t-tvoje dívka?" zašeptá nevěřícně. Přikývnu a na sucho polknu. Dál už nic neříkáme ani jeden.

"A na jak dlouho budeš muset odjet?" zeptá se po chvilce ticha.
"Na týden, možná se to o pár dní protáhne, je to pracovní, takže tam můžu zůstat třeba o týden navíc. Nikdy nevíš," pokrčím rameny. "Ale Veronica by měla přijet už za dva dny, takže se tu nebudeš nudit," mrknu na ní a pokusím se alespoň o úsměv.
"Hm, to je super," řekne Mia trochu sklesle. "Bille, chci se vyspat, mohl bys…?" koukne se ke dveřím.
"Jo, jasně, promiň," zašeptám. Zvednu se, políbím Miu na čelo a odejdu z pokoje.

Every tuesday #10

16. března 2012 v 18:00 | Katte*
Autor: _____
Warning: Romantika, bill/holka

-Bill-

Překvapilo mě, co řekla Mia.
"Já tě ale mám rád a bavím se s tebou," usměju se. "Ten, kdo se s tebou nebaví, je pěkně hloupý. Nevidí, jak jsi uvnitř krásná," zašeptám. Mia se na mě usměje a zčervená. "A sluší ti to, když se červenáš," dodám. Mia zrudne ještě víc a sklopí pohled. Chytím jí za bradu a něžně jí donutím, aby se na mě podívala.
"Děkuju za všechno, Bille. Nikdo toho pro mě neudělal tolik, jako ty," zašeptá a do očí se jí nahrnou slzy.
"A proč pláčeš?" zamumlám a hypnotizuji ji pohledem.
"Víš… Ani rodina toho pro mě neudělala tolik, jako ty. Teď nemyslím starání se o mě a podobný věci."
"Jak, že pro tebe neudělala tolik, jako já?" nechápavě zvednu obočí.

"No…" skousne si ret. "Když mě máma porodila, táta nás opustil. Ani jsem neměla možnost ho poznat," pokrčí rameny. "Je mi to docela líto, ale musím se s tím smířit. Vlastně, když nad tím tak uvažuji, možná, že ho ani nechci poznat. Opustil mámu, kvůli mně. Ale zase kvůli tátovi se máma vykašlala na mě. Sotva se o mě dokázala postarat, na to mě živit. Zvládli jsme to, ale máma se mnou měla problémy. Pak si našla přítele, čekala s ním dítě a… Jednou…" zasekne se. Pobídnu jí, aby mu mluvila dál. Jen se na mě dívá a mlčí.

Every tuesday #9

14. března 2012 v 18:00 | Katte*
Autor: _____
Warning: Romantika, bill/holka

-Mia-


Uběhlo už několik dní od nehody, která mě postihla. Konečně se zítra sbalím a půjdu k Billovi, který mě bude mít na starost. Ještě mi nebylo 18, tak proto.
"Zítra konečně domů," pousměju se na Billa, který drží mojí ruku ve své dlani.
"Těšíš se, co?" zeptá se a já mu to odkývám. "No… Tak zítra, až pojedeme z nemocnice, stavíme se ještě u tebe, aby sis tam mohl vzít věci, dobře?"
"Jo, určitě," souhlasím.

*
"Tak já pomalu pojedu. Ty se pořádně vyspi, zítra bude namáhavý se hýbat, tak abys nabrala dost energie, dobře?" pohladí mě po tváři a usměje se.
"Fajn, slibuju, že budu spát celou noc," zasměju se potichu. "Jinak… děkuju. Za všechno."
"Prosím tě, to nestojí za řeč. Je hezký, když se mohu o někoho starat. A ještě hezčí je, že se starám o někoho jako jsi ty," zašeptá a políbí mě na čelo. Spokojeně se usměju.
"Tak zítra…" zašeptám.
"Dobře, budu tu přesně v 11 hodin."
"Fajn, tak ahoj," rozloučíme se a Bill jede domů. Uvelebím se v posteli a do pár minut usnu.

Every tuesday #8

12. března 2012 v 18:00 | Katte*
Autor: _____
Warning: Romantika, bill/holka

-Bill-

Uklidím po nás v obýváku, omyju skleničky a lahev od vína vyhodím. Ještě se rychle osprchuji, než zalehnu do postele a s dobrým pocitem usínám. Jsem rád, že tu Mia nakonec zůstala. Bůhví, co by se jí stalo, kdyby šla takhle v noci po městě.
Ráno se vzbudím přesně v půl devátý. Když procházím chodbou, všimnu si, že Mii boty jsou stále u botníku, takže je ještě tady. Usměju se a jdu rovnou do kuchyně, kde nám udělám snídani.
Když ji mám hotovou, talíře dám na tác a jdu do pokoje, kde spí Mia. Tiše otevřu a jdu rovnou k posteli. Tác položím na noční stolek a sednu si na kraj postele. Mia se na mě hned otočí a usměje se.

Every tuesday #7

10. března 2012 v 18:00 | Katte*
Autor: _____
Warning: Romantika, bill/holka

-Bill-

S dobrým pocitem zalehnu do postele a usnu. Ráno mě probudí budík. Musím si do práce sjet pro ty papíry, abych tam potom nemusel.
Vstanu a vykonám hygienu. Ani se nenajím, nemám hlad a jedu do práce. Chci být už doma a čekat na to, než mi Mia napíše.
*
Ani ne o dvě hodiny později mi přijde zpráva, že Mia je už vzhůru. Usměju se a zavolám jí. Domluvíme se, že se za hodinu pro ní stavím. Nějak se zpracuju a pomalu vyrazím. Jsem líný chodit pěšky, hlavně bych musel přes celé město a to se mi nechce, proto jedu autem.
Zastavím před domem Mii a čekám, než vyleze. Je přesná jako hodinky. Nasedne do auta.

Every tuesday #6

8. března 2012 v 18:00 | Katte*
Autor: _____
Warning: Romantika, bill/holka

-Bill-

"To jsi mi neřekla," zasměju se.
"Neměla jsem důvod ti to říkat," nevinně se usměje.
"No jo, to je taky fakt. Ještě něco, o čem nevím?"
"No… Jo, něco jo," usměje se.
"Co?" zvednu obočí a sleduji, jak si vytahuje tričko. Na podbřišku z každé strany má piercingy a okolo pupíku má tetování.
 
 

Reklama